Przeczytaj

Jakość Mitsubishi Electric

Jakość Mitsubishi ElectricMEQ = Dążenie do komfortu przez Jakość to stały element strategii Mitsubishi Electric mający na celu nieustanne poprawianie kluczowych parametrów i wydajności urządzeń. Tego rodzaju zaangażowanie w jakość tworzy produkty bardziej trwałe, tańsze w eksploatacji a także łatwiejsze w instalacji i konserwacji. Jakość, na której możesz polegać to:Przetestowana linia wszystkich jednostekTestowana wydajność800-godzinny test obciążenia cieplnego2000 godzinny test wytrzymałościowy

O klimatyzacji

Klimatyzacja Mitsubishi Electric Warszawa.Kiedy temperatura na zewnątrz rośnie i staje się nieznośna wiele osób poszukuje przyjemnego chłodu klimatyzowanych wnętrz. Nasza klimatyzacja Mitsubishi zapewnia komfort wyzwalając poczucie luksusu dzięki innowacyjnej, wciąż badanej i rozwijanej technologii.Oferowana przez nas klimatyzacja to nie tylko chłód oraz komfort w domu lub w miejscu pracy, to przede wszystkim klimatyzacja zdrowa, dająca poczucie czystości i świeżości. A chłodne, zdrowe, a także wolne od alergenów otoczenie, staje się nie tylko komfortem fizycznym, ale i emocjonalnym - to doskonałe rozwiązanie dla Alergików.Nasza klimatyzacja wyposażona jest w doskonałe filtry, które absorbują nieprzyjemne zapachy, dym z papierosów, zapachy zwierząt domowych oraz kurz, w zamian otrzymujemy czyste bezwonne i odświeżone powietrze.Oferowane przez nas klimatyzatory Mitsubishi Electric to nie tylko stylowy wygląd podkreślający wyraz wnętrza, to także cicha praca, najwyższa oszczędność energii i niezawodność w działaniu. Nasze klimatyzacje Mitsubishi to doskonały wybór dla osób, które dbają o zdrowie swoje i swoich najbliższych, doceniają wysoką efektywność w pracy, a także zdecydowanie postawiły na jakość klimatyzacji.Wniosek jest jeden: Klimatyzacja Mitsubishi Electric Warszawa to nie tylko chłodzenie pomieszczenia, w którym przebywamy, to znacznie więcej, gdyż jest to proces dostosowania temperatury, wilgotności, czystości i dystrybucji powietrza w pomieszczeniu, w którym mieszkamy, czy też pracujemy.Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

O Klimatyzacji do Serwerowni w największym skrócie...

Klimatyzacja Warszawa w a serwerownia Mitsubishi ElectricO Klimatyzacji do Serwerowni w największym skrócie...Serwerownia, tak jak człowiek, potrzebuje chłodu w upalne dni. Z czego to wynika? Człowiek w klimatyzowanym pomieszczeniu pracuje zdrowo i efektywnie. Chronione i chłodzone klimatyzacją Mitsubishi Electric, serwery pracują również efektywnie, wydajnie bez ryzyka awarii lub samoczynnego wyłączenia po przekroczeniu progu krytycznego. Co to znaczy? Zbyt wysoka temperatura w serwerowni uruchamia automatycznie proces wyłączania elementów półprzewodnikowych. A za niska temperatura, niepotrzebne zwiększa zapotrzebowanie na energie elektryczna. A zbyt duże wahania temperatury w długim okresie czasu mogą być przyczyna destabilizacji zaimplementowanych systemów i oprogramowania. My, człowiek w wysokiej temperaturze przestaje funkcjonować.Dlatego potrzebna jest stabilna temperatura, którą dostarczy klimatyzacja precyzyjna, precyzyjnie ustawiona. Klimatyzacja Mitsubishi Electric w Warszawie zbudowana z back-upem. Klimatyzacja niezawodna, skonfigurowana tak z by awaria jednego klimatyzatora uruchamiała back-up. (tzn.: taki sam niezawodny o takiej samej wydajności zestaw klimatyzacji, Mitsubishi Electric w tej samej serwerowni).Niezawodność i Back-up mamy za sobą, teraz czas na wilgotność i utrzymanie czystości w serwerowni. Te dwa zadania również musimy spełnić. Powietrze w serwerowni nie może być za wilgotne ani za suche. Wilgoć jak powszechnie wiadomo nie jest przyjacielem elektroniki z powietrze zbyt suche będzie generowało duże ilości ładunku elektrostatycznego mogącego tworzyć niepotrzebne przepięcia.Filtracja i oczyszczanie z kurzu i brudu pomieszczenia technicznego – serwerowni to kolejne zadanie przed klimatyzacją precyzyjną Mitsubishi Electric w Warszawie. A skąd tyle brudu?Często pomieszczenia na serwerownie są w takim miejscu, że każde otwarcie drzwi wtłacza do serwerowni dużo niewidzialnego brudu. Serwerownie, to często pomieszczenia wykorzystywane także do innych celów np. magazynek na sprzęt i oprogramowanie IT.Podstawowym wyzwaniem dla klimatyzacji precyzyjnej jest utrzymanie odpowiednich warunków pracy serwerów w bardzo długim okresie czasu dlatego dobranie doskonałych i bezawaryjnych i bezpiecznych urządzeń to postawa.W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

Zalety użytkowania klimatyzacji w okresie przejściowym i zimą

Klimatyzacja Warszawa Mitsubishi ElectricZalety: klimatyzacja w okresie przejściowym i zimą.Dziś wiemy, że zakup klimatyzatora Mitsubishi Electric może być wysokim kosztem ale podstawową zaletą tego rozwiązania jest to, ze koszt ogrzewania pomieszczeń jest dużo niższy niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań takich jak ogrzewanie węglowe, wykorzystanie grzejników elektrycznych, czy ogrzewanie gazem. Klimatyzacja to zdecydowanie najtańszy eksploatacyjny wybór. Koszty eksploatacji i zużycia energii rocznie, są 4 do 5 razy niższe niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań.Oferowane przez MARTYN-EX klimatyzatory Mitsubishi Electric wyposażone są w fukcje których inne urządzenia grzewczo-chłodzące nie posiadają. Mam na myśli osuszanie i dbałość o wilgotność, doskonała filtracja powietrza, kurtyny filtra plazmowego , czujniki ruchu, wifi, automatyka czy funkcje ciszy nocnej.Chyba najważniejszą z zalet jest intuicyjne sterowanie: że jednym prostym przyciskiem otrzymujesz precyzyjny komfort. Dopasowana wydajność klimatyzacji do pomieszczenia pozwala dokładnie i stabilnie długim okresie czasu, zabezpieczyć preferencje użytkownika przy pomocy raz ustawionej nastawy temperatury. Tym samym masz możliwość precyzyjnie ustawić najwyższy poziom kontrolowanego komfortu, za pomocą Wifi z dowolnego miejsca Twoim smartfonem.Tylko z Nami Najwyższy Poziom Kontrolowanego KomfortuKolejną zaletą klimatyzacji Mitsubishi to wygoda użytkowania. Nie musisz już nosić ciężkiego i niewygodnego drewna kominkowego by utrzymać temperaturę w pomieszczeniu. 24-ro godzinny TIMER , 7 dni w tygodniu 365 razy w roku, wykona za Ciebie te prace. Uruchamiając Klimatyzacje w porze ustalonej przez Ciebie.Kolejną zaletą i jak nie najważniejszą, to bardzo niskie koszty eksploatacji urządzenia i samego serwisu Klimatyzacji. Niski cykliczny koszt czyni to urządzenie bezawaryjne i bez obsługowe.. „Niestety, a może i stety”. Z tego słynie niekwestionowany lider urządzeń klimatyzacyjnych i pomp Ciepła, Mitsubishi Electric.Nie zapominając o osobach chorych z dysfunkcjami krążenia wymagających stałej temperatury otoczenia, czy cierpiących na choroby dróg oddechowych, alergie, czy astmę, producent dał urządzeniom zdolność do doskonałej filtracji. Wyposażając klimatyzacje w filtry anty alergiczne i czy filtry anty smogowe. Wbudowane systemy filtracji tworzą barierę obronną przed powszechnym alergenem, takim jak roztocza i pyłki.A naszą Zaleta jest to, ze wzbogacamy, czyścimy i chronimy powietrze kiedy inne podobne do naszych klimatyzatorów i pomp ciepła urządzenia, obniżają jakość powietrza, zużywając tlen zanieczyszczając tym samym środowisko naturalne.

Zasada działania klimatyzacji

Zasada działania klimatyzacjiTo pobrać energię w jednym miejscu i oddać ją w innym. Ten proces wymaga jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz miedzianych rur do połączenia obu urządzeń. Poprzez rury z jednej jednostki do drugiej przepływa czynnik chłodniczy. To właśnie czynnik chłodniczy pobiera energię w jednej jednostce i oddaje ją w drugiej.Jednostka wewnętrznaWentylator wywiewa gorące powietrze na wymiennik ciepła, przez który płynie zimny czynnik chłodniczy. Zimny czynnik chłodniczy pochłania ciepło z powietrza i do pomieszczenia wywiewane jest ochłodzone powietrze.Rury miedzianeCzynnik chłodniczy krąży w rurach między jednostkami przenosząc ciepło z jednostki wewnętrznej do jednostki zewnętrznej.Jednostka zewnętrznaPoprzez sprężenie czynnik chłodniczy w stanie gazowym zostaje ogrzany i zwiększa się jego punkt wrzenia. Ciepło uzyskane w wyniku sprężenia oddane zostaje do powietrza na zewnątrz przy pomocy wentylatora. Wentylator wywiewa powietrze na wymiennik ciepłaCzynnik chłodniczyCiekły czynnik chłodniczy wraca do jednostki wewnętrznej.Jednostka wewnętrznaW jednostce wewnętrznej czynnik chłodniczy jest rozprężany, co umożliwia mu pobranie ciepła z powietrza w pomieszczeniu.Klimatyzatory działają na zasadach podobnych do działania lodówki, gdzie czynnik chłodniczy przepływa przez system i zmienia swój stan. Jest to tzw cykl chłodniczy, który w przypadku klimatyzacji składa się z czterech procesów.Cykl chłodniczyProces: sprężarka pompuje czynnik chłodniczy przez system. Przed sprężarką czynnik chłodniczy jest gazem pod niskim ciśnieniem, w sprężarce zostaje on poddany wysokiemu ciśnieniu i ogrzany, następnie przepływa w stronę skraplacza.Proces: w skraplaczu sprężony gorący gaz oddaje ciepło do powietrza na zewnątrz i staje się przechłodzoną cieczą pod wysokim ciśnieniem.Proces: sprężona ciecz przechodzi przez zawór rozprężny, który zmniejsza jej ciśnienie i dlatego temperatura spada poniżej temperatury chłodzonego otoczenia. W ten sposób powstaje zimny rozprężony czynnik chłodniczy w stanie ciekłym.Proces: rozprężony czynnik chłodniczy płynie do parownika, gdzie poprzez parowanie pochłania ciepło z powietrza w pomieszczeniu przechodząc w rozprężony stan gazowy. Gaz płynie z powrotem do sprężarki, gdzie cały cykl zaczyna się od nowa.Cykl ten może zostać odwrócony przy pompie ciepłaPompa ciepłaPompa ciepła daje nam możliwość skorzystania także z grzania, gdy istnieje taka potrzeba. Zasadą działania pompy ciepła jest to, że może ona odwrócić proces przenoszenia ciepła z jednego miejsca w inne.Energooszczędność? Tak. Pompy ciepła są o wiele bardziej energooszczędne niż inne systemy grzewcze. Dlaczego? Otóż, pompa ciepła „przenosi ciepło" i nie spala żadnego paliwa. Dlatego pompy ciepła są do pięciu razy bardziej energooszczędne niż inne systemy grzewcze.Pompa ciepła pobiera energię z zewnątrz i przenosi ciepło do pomieszczenia. Taka zasada działania utrzymuje się nawet w bardzo zimne dni z temperaturami do -5°C, -10°C lub nawet -15°C. Wszystko zależy od rodzaju zamontowanego systemu klimatyzacyjnego.Chłodzenie-Grzanie? Tak. Klimatyzacja z pompą ciepła zastępuje system grzewczy i pozwalają chłodzić i ogrzewać pomieszczenie jednym urządzeniem klimatyzacyjnym. Takie rozwiązanie zapewnia nam oszczędności w całorocznych kosztach i zużyciu energii.Technologia InwerterowaTechnologia inwerterowa wbudowana jest w jednostkę zewnętrzną. Można ją porównać do technologii w samochodzie: " Im mocniej naciskasz gaz, tym szybciej jedziesz". Inwerter stopniowo zwiększa swoją moc w zależności od wydajności potrzebnej do ochłodzenia lub ogrzania pomieszczenia. Działanie jednostki bez inwertera można porównać do włączania i wyłączania lampy. Włączenie tego typu urządzenia powoduje uruchomienie na pełnej mocy.Zakup klimatyzatora z inwerterem zwraca się także poprzez zwiększenie komfortu jej użytkownika.Zalety technologii inwerterowej:Szybsze osiągnięcie żądanej temperaturyCzas rozruchu zmniejszony o 1/3Oszczędność energii i pieniędzy : zużycie energii jest o 30 % niższeEliminacja cykli załączania/wyłączania, dzięki czemu nie występują skoki napięciaRedukcja kosztów energii o 1/3 (w porównaniu do normalnych jednostek)Brak wahań temperatury

Montaż klimatyzacji

Podstawowy montaż klimatyzacjiPołączenie Parownika i Skraplacza instalacją chłodnicząGrawitacyjne odprowadzenie skroplinPodłączenie zestawu do istniejącej instalacji elektrycznejSprawdzenie szczelności układu chłodniczegoUruchomienie Zestawu KlimatyzacjiInstruktaż obsługi klimatyzacjiNależy pamiętać ze z jednostki wewnętrznej odprowadzamy skropliny, jeżeli nie ma możliwości odprowadzenia grawitacyjnego to stosujemy Pompy Skroplin Czas podstawowego montażu to ok. 4-5h. Nie ma dwóch identycznych montaży !!! Dlatego też, aby dostosować ofertę do Państwa preferencji cenowych i warunków technicznych, podstawowe zestawy oraz typu Multi wyceniamy po oględzinach technicznych pomieszczeń.

Naścienne rekuperatory Lossnay

Teraz LOSSNAY dla zdrowego domu i dla Ciebie.Mamy doskonałe rozwiązanie. To Rekuperatory Mitsubishi Electric Lossnay maja za zadanie usunąć zapach , kurz, wilgoć oraz bakterie z pomieszczeń w których przebywamy. Powietrze „wyrzucane” na zewnątrz zastąpione jest powietrzem przefiltrowanym oczyszczonym , wymienionym i jednocześnie „wtłoczonym” do pomieszczenia. Urządzenie jest tak sprytnie pomyślane ze przy okazji wymiany / zamiany powietrza wykorzystuje energie zużytego powietrza latem do chłodzenia , zima do ogrzania.Ogromna zaletą jest także to, ze FILTROWANIE LOSSNAY zmniejsza do minimum poziom kurzu w Twoim Zdrowym Domu tym samym zmniejsza potrzeby ogólnego odkurzania Utrzymujące się zapachy kuchenne z żywności i zwierząt domowych sa bardzo łatwe do opanowania a stała cyrkulacja świeżego powietrza eliminuje wilgoć z pomieszczenia.

Wi-Fi

MELCloud / adapter WiFiNowoczesne i sprytne rozwiązanie do sterowania klimatyzacjąMELCloud to nowoczesne rozwiązanie do sterowania klimatyzacją oraz pompami ciepła z dowolnego miejsca na ziemi za pośrednictwem aplikacji MELCloud.MELCloud ułatwia użytkownikowi klimatyzacji Mitsubishi Electric zdalne sterowanie ich urządzeniami nawet, gdy podróżują, są poza domem, czy po prostu leżą na kanapie w swoim domu.Dostęp do klimatyzatorów Mitsubishi Electric i ich kontroli nigdy dotychczas nie był tak prosty i zarazem szybki. Teraz poprzez szeroko dostępne komputery, tablety czy smartfony za pośrednictwem tygodniowego sterownika czasowego można ustawić klimatyzator czy pompę ciepła Mitsubishi Electric zgodnie z naszymi preferencjami.I tak na przykład możemy ustawić:TemperaturęGodziny włączenia klimatyzatora bądź pompy ciepłaGodziny wyłączenia klimatyzatora bądź pompy ciepłaPrędkość wentylatoraTryb pracy klimatyzatoraPonadto, podłączenie do MELCloud daje nam możliwość powiadamiania nas poprzez e-mail o błędzie oraz rejestrowania pojawiających się błędów. Pozwala także na przeglądanie wszystkich istotnych ustawień klimatyzatora. Podczas wakacji można korzystać z funkcji Wakacje – system może być automatycznie włączany bądź wyłączany kiedy mamy na to ochotę.Aby cieszyć się z powyższych możliwości jakie daje nam MELCloud niezbędne jest podłączenie modułu MAC-557IF-E do jednostki wewnętrznej klimatyzatora. Adapter WiFi jest podłączony bezprzewodowowo do rutera.Aby korzystać z systemu MELCloud niezbędne jest wykonanie następujących czynności:Podłączenie modułu MAC-557IF-E do klimatyzatoraNaciśnięcie przycisku WPS w ruterze domowymZalogowanie i zarejestrowanie na stronie http://www.melcloud.comUstawienie harmonogramu pracy urządzenia według naszych preferencjiNajważniejsze faktyAdapter WiFi umożliwia nam zdalną konfigurację klimatyzatorów i pomp ciepła Mitsubishi Electric, a także ułatwia ich utrzymanie i kontrolęŁatwe, zdalne sterowanie klimatem w naszym domu czy biurze za pomocą smartfonona, tableta oraz komputera (poprzez aplikację)Oprogramowanie umożliwiające ustawienia, które pomogą kontrolować ekonomiczne użytkowanie klimatyzatorów i pomp ciepła Mitsubishi ElectricZdalne sterownie podczas wakacji czy weekendówKarta katalogowa adapteraCertyfikat

ErP

Czym jest ErP?Unia Europejska uchwaliła Dyrektywę 2009/125/WE w sprawie zasad ustalania wymogów dla produktów związanych z energią (Energy-related Products - ErP). Dotyczy to w szczególności aspektów środowiskowych przy projektowaniu produktu celem poprawy ekologiczności urządzenia podczas jego całego cyklu życia.Od 1 stycznia 2013 roku przepisy Dyrektywy mają zastosowanie dla klimatyzatorów o mocy chłodniczej poniżej 12 kW - od tego momentu, wszystkie jednostki, wykorzystywane na rynku europejskim muszą spełnić jej wymogi.Unia Europejska postawiła sobie ambitne cele w zakresie ochrony klimatu i chce je osiągnąć do 2020 roku. Cele te zostały zdefiniowane pod hasłem 20/20/20 (pakiet 3x20). Ich realizacja zakłada zwiększenie o 20% zużycia energii ze źródeł odnawialnych przy równoczesnym obniżeniu zużycia energii pierwotnej i emisji CO2 w porównaniu do 1990 roku.Mitsubishi Electric od lat wyznacza nowe standardy w branży urządzeń klimatyzacyjnych oraz technologii pomp ciepła i jest jednym z wiodących dostawców tych produktów na całym świecie. W ramach naszych deklaracji „Eco Changes” i „Shape the future” zobowiązujemy się do prowadzenia odpowiedzialnej firmy oraz do aktywnej ochrony środowiska. Połączyliśmy zaawansowane technologie inwerterowe z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie elektroniki i mechaniki dla uzyskania efektu, który umożliwia poprawienie wydajności chłodzenia/ grzania. Rezultatem są lepsze osiągi i mniejsze zużycie energii.Dlatego urządzenia Mitsubishi Electric spełniają wymogi Dyrektywy ErP.

Zobacz

Efektywność

Nowe klasy energetyczne i nowe współczynnikiNowe klasy energetyczneZmiany wprowadzane przez Dyrektywę ErP dotyczą również nowej klasyfikacji efektywności energetycznej. Dotychczas funkcjonowało 7 klas efektywności energetycznej – od A do G. Zastosowanie nowych współczynników określania efektywności energetycznej wprowadza zmiany w tej klasyfikacji dodając trzy nowe klasy: ,strong>A+, A++ i A+++.Poszczególne klasy energetyczne są przypisane wartościom współczynnika SEER (sezonowy współczynnik efektywności energetycznej) oraz SCOP (sezonowy współczynnik wydajności grzewczej), który wskazuje rzeczywiste zużycie energii przez urządzenia.Urządzenia marki Mitsubishi Electric zaprojektowano tak, aby zmaksymalizować sprawność sezonową, a nie efektywność mierzoną standardowo (szczytowo EER, COP). Wybierając urządzenia o najwyższej klasie energetycznej (wysokie współczynniki SEER/SCOP), klienci mogą wpłynąć na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz ilości zużywanej energii, oszczędzając tym samym pieniądze.Dyrektywa ErP wprowadza obowiązek stosowania nowych etykiet produktowych, które pozwolą klientowi dokonać świadomego wyboru.Zgodnie z treścią Dyrektywy, na etykiecie powinny pojawić się:nazwa producentanazwa urządzeniawspółczynnik efektywności energetycznej SEER /dla trybu chłodzenia/ i SCOP /dla trybu grzania/klasa efektywności energetycznej od A+++ do Dmoc znamionowa w trybie chłodzenia/grzaniaroczne zużycie energii w kWh dla trybu chłodzenia/grzaniapoziom hałasu wewnątrz/na zewnątrz3 strefy klimatyczneDzięki regulacjom wprowadzonym poprzez Dyrektywę ErP, użytkownik otrzymuje wiarygodne informacje dotyczące zakupionego urządzenia oraz potrafi lepiej określić koszty eksploatacyjne.Nowe współczynnikiDotychczas sprawność energetyczną urządzeń chłodniczych i grzewczych mierzono na podstawie 2 wskaźników: EER i COP opierając się na pracy w warunkach znamionowych, przy pełnym obciążeniu urządzeń. Jednak klimatyzatory nigdy nie pracują przy swojej 100–procentowej wydajności (zastosowanie invertera, uwzględnienie rzeczywistych warunków), dlatego konieczne stało się opracowanie nowych metod obliczania sprawności energetycznej urządzeń, opartej na sezonowej wydajności ich pracy.Nowe współczynniki określają:SEER (ang. Seasonal Energy Efficiency Ratio) – sezonowy współczynnik efektywności energetycznej, odnoszący się do urządzeń klimatyzacyjnych pracujących w trybie chłodzeniaSCOP (ang. Seasonal Coefficient Of Performance) - sezonowy współczynnik efektywności energetycznej, odnoszący się do urządzeń klimatyzacyjnych pracujących w trybie grzania

Warunki gwarancji ME

Pobierz i przeczytaj warunki gwarancji

Poprawny sposób użycia klimatyzacji

Poprawny sposób używania klimatyzacji w domu:Otwórz oknaWymień "stare" powietrze i dostarcz nowe, świeże powietrze do pokojuZamknij oknaZminimalizuj nasłonecznienie w pomieszczeniu, jeśli masz, to opuść żaluzjeNastawa temperatury powinna być mniejsza o 6-7 st. od temp. zewnętrznejZapewnij optymalny przepływ powietrzaPo schłodzeniu wstępnym, używaj najniższej prędkości pracy lub trybu AUTOKoniecznie:Wykonuj przeglądy serwisowe zgodnie zaleceniem MERegularnie czyść filtry, zalecenie MEZwracaj uwagę na czystość parownika i skraplaczaJeśli to możliwe:Korzystaj z funkcji programatora czasowegoUżywaj i-see sensor (czujnik monitorujący temperaturę w pomieszczeniu)

Case studyCena klimatyzacji jest ważna ale nie najważniejsza

Cena klimatyzacji jest ważna ale nie najważniejsza, a dlaczego Mitsubishi Electric?Niestety, większość klientów sugeruje się ceną. A w naszym przypadku? Nie do końca, ma to racje bytu. Najważniejszym dziś czynnikiem, przy wyborze klimatyzatora jest technologia, jakość, kultura pracy samej Klimatyzacji. Im bardziej jest zaawansowana technologicznie klimatyzacja tym otrzymujemy zdecydowanie lepszą jakość, wyższą energooszczędność (+++) , zdolność do oczyszczania powietrza ( np. filtry z jonami srebra , czy filtry SMOG) oraz oszczędność eksploatacyjną, co przełoży się na nastoletnią, bezawaryjną prace. ( dotyczy: sprawdzonej klimatyzacji MITSUBISHI ELECTRIC).Obecnie najprostszy (INVERTER), dobry i energooszczędny klimatyzator dla powierzchni mieszkania 50 mkw to wydatek rzędu 5500 zł, a koszty jego eksploatacji, będą nieporównywalnie dużo niższe w stosunku do starych niezawansowanych urządzeń z ubiegłych lat. (Technologia ON-OFF) DZIS Mówimy o klimatyzacji minimum A+++, zgodnych z dyrektywą UE.Klimatyzacja Mitsubishi Electric w klasie efektywności energetycznej = A+++ gwarantuje, że koszty użytkowania klimatyzacji w upalne dni będą bardzo małe i nieodczuwalne dla portfela a dodatkowe funkcje Komfortu takie jak MELCloud, Econo Cool, Tryb nocny, 3D I-see Sensor czy Silent będą stanowiły standard i potrzebę dnia każdego.Ale, czego nie robi się dla spokoju i Rodziny. Gdy Córka potrzebuje chłodu w czasie nauki do egzaminów, Żona w komforcie zrealizuje się zawodowo i tym samym utrzyma domowe standardy a Pies latem schłodzi Swój pysk a zima dogrzeje się pod Klimą. Dlatego cena, nie jest, najważniejsza.Podsumowując:Wybierając klimatyzacje, nie oszczędzaj na cenie. Kupuj nie chińską bo szkoda pieniędzy, a silną i mocną markę Mitsubishi Electro. Korzystaj tylko z certyfikowanych fabrycznych przedstawicieli, zlecaj montaż z godnie z przepisami FGAZ. A ta zasada, w 100 % przełoży się na długoletni efekt bezawaryjnej pracy.

Case studyDlaczego Wi-Fi w Klimatyzacji Mitsubishi Electric?

Ponieważ przez prostą i intuicyjna obsługę, zapewnia komfort, monitorowanie urządzeń serii M, Mr. Slim, pomp ciepła Ecodan oraz rekuperatorów Mitsubishi Electric przy pomocy telefonu, tabletu i komputera.Zalety MELCloud w skrócie:Bezpłatna licencjasterowanie ustawieniami (włączenie/wyłączenie, temperatura, prędkość wentylatora, tryb pracy itp.)Przejrzysta i intuicyjna obsługa większej liczby urządzeńDaje możliwość monitorowania danych (wartości rzeczywiste, stany robocze itp.)Integruje z produktami Mitsubishi Electric należącymi do różnych systemówProgramator czasowyPokazuje wskazania zużycia energii (zależnie od serii urządzeń)Informuje o alarmach w formie wiadomości e-mail do dwóch odbiorcówMożliwość rozbudowy systemu.Poprzez prosty montaż, wszystkie urządzenia klimatyzacyjne i grzewcze oraz centrale wentylacyjne serii M, Mr. Slim, Ecodan i Lossnay można z łatwością wyposażyć w dowolnym czasie nawet po rozpoczęciu ich eksploatacji. W tym celu wymagane jest jedynie doposażenie w moduł Wi-Fi Mitsubishi Electric przez wykwalifikowanego instalatora klimatyzacji. Samą apkę MELCloud można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store, ze sklepu Microsoft lub sklepu Google Play. Na komputerze MELCloud można uruchomić, wchodząc na stronę https://app.melcloud.com. Po dokonaniu rejestracji można w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu korzystać z osobistego sterownika MELCloud. SUPER.Korzyści pod kątem montażu:Prosta integracja z ruterem za pomocą funkcji WPSMożliwość doposażenia bez dodatkowego okablowaniaNieograniczona liczba urządzeń w jednym koncie użytkownika

Case studyFH25 czystością nie grzeszył

FH25, czystością nie grzeszył, ale „the best”. Tak ocenił klimatyzacje Mitsubishi Electric Właściciel warsztatu wymiany opon w Karlskrone. W mojej ocenie: brudny, śmierdział oponami ale dawał rade. Drzwi były otwarte a warsztacie wyczuwałem przyjemny powiew chłodu.

Case studyAgregat na elewacji

Czy powieszenie klimatyzacji na elewacji budynku przez właściciela lokalu wymaga zgody?Poniżej opublikowany artykuł z Rzeczypospolitej Pani Redaktor Renata Krupa-Dąbrowska. z dnia 4.08.2020. „Powieszenie urządzeń klimatyzacyjnych na elewacji budynku przez właściciela lokalu wymaga zgody wspólnoty.Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił uchwałę wspólnoty mieszkaniowej. Przyznała ona prawo zarządowi wspólnoty do wyrażania zgody właścicielom mieszkań na montaż na elewacji budynku prywatnych instalacji klimatyzacji.Wedle uchwały właściciele mieszkań mogli to zrobić, ale tylko w obrębie własnych balkonów. Wolno było zamontować klimatyzatory o niskim poziomie wibracji i hałasu (kategoria A). Prace montażowe musiała nadzorować osoba z uprawnieniami budowlanymi o specjalizacji konstrukcyjno-budowlanej oraz z ważnym zaświadczeniem przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Cały koszt montażu urządzenia klimatyzacyjnego ponosił właściciel.Uchwała nie spodobała się jednemu z właścicieli. Zaskarżył ją do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jego zdaniem była nieprecyzyjna oraz naruszała jego interesy.Argumentował, że balkony są zabudowane szklanymi płytami do wysokości 105 cm, co spowoduje, że gorące powietrze z pracującej klimatyzacji będzie utrudniać lub wręcz uniemożliwiać korzystanie z balkonów podczas pracy klimatyzacji. Poza tym elewację zalicza się do części wspólnej i montaż czegokolwiek na niej wymaga zgody całej wspólnoty.SO uznał, że właściciel lokalu ma rację. Według sądu jeden ze współwłaścicieli korzysta z części wspólnej w szerszym zakresie niż pozostali, uzyskując z tego tytułu korzyść. Zamontowanie klimatyzatora na ścianie elewacji zawsze wiąże się też z uszkodzeniem ściany i elewacji i może nieestetycznie wyglądać.Właścicielom lokali sąsiadujących z klimatyzatorem może przeszkadzać hałas. Umieszczenie zatem przez jednego z członków wspólnoty klimatyzatora na ścianie zewnętrznej budynku ogranicza współposiadanie i prawo do korzystania z przedmiotu współwłasności przez pozostałych właścicieli. Wspólnota musi więc wyrazić zgodę na jej montaż.” Sygnatura akt: I C 614/19.Warto przed montażem Mitsubishi, zapytać zarządcę.

Case studySkorzystaj z doświadczeń innych

W ostatnim okresie mieliśmy przyjemność realizować także dwa ciekawe i nietypowe projektyMałe mieszkanie w centrum Warszawy. Instalacja położona przez dewelopera. Pozostał nam dobór urządzeń na przewyższenie 4-ch kondygnacji i ułożenie pod Mitsubishi instalacji w ścianie…Założenia: brak kaset pomocniczo-montażowych wszystko kryje tylko ściana i tynk. Położone instalacje elektryczne w ścianach. Foto efekt końcowy przygotowanego miejsca na milimetry pod montaż Mitsubishi Electric. I trochę kłopotu ale warto było.

Case studyKilka słów o City Multi VRF

Ponieważ ostatnich miesiącach montowaliśmy kilka systemów City Multi VRF warto dokonać krótkiej prezentacji w ocenie możliwości.VRF Mitsubishi Electric to rozwiązanie dedykowane dla dużych wymagających budynków które generują potrzeby indywidualnych rozwiązań w zakresie chłodzenia i grzania. Np.: centra handlowe, biurowce, szpitale czy inne budynki użyteczności publicznej. Nieograniczony zakres mocy oraz pełna dywersyfikacja modeli tworzy doskonale możliwość nieskończonej elastyczności projektowej. Zaczynając od planowania poprzez wymiarowanie i samego montażu klimatyzacji Multi VRF. Bezkonkurencyjne jest już to, ze pojedynczy układ chłodniczy zaczynamy od 50 junitów mając możliwość sterowania, pilotami lub sterownikami naściennymi w różnych sekwencjach grupowych, systemowych konfigurowalnych z centralami wentylacyjnymi uznanych marek.Mitsubishi Electric konstruując system City Multi ORF bezwzględnie postawił na wysoka wydajność przy najwyższej energooszczędności i przy najniższym poziomie hałasu. Optymalnie sterowane inwerterowo wentylatory skraplacza gwarantują poziom hałasu nie większy niż 43dB w porze dziennej a porze nocnej nawet 27dB. (pomiar z 1.5 m) i przy temperaturze zewnętrznej – 20 St Celsiusa w bardzo zimnym klimacie.Wszystkie urządzenia wewnętrzne posiadają powłokę antykorozyjna odporną także na zasolenie w klimatach morskich , a „pionierskie, przemyślane” rozwiązania w budowie samych żaluzji, eliminują przywieranie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z powietrza.A co z serwisem? Urzadzenia City Multi VRF, Mitsubishi Electric wyposażyło w autodiagnostykę. Znaczy to, ze Serwisant naciskają odpowiedni swich, uruchamia test który trwa 60 min, badając sprawność całego systemu. Dalej, „wszytko jak na dłoni”.

Case studyLinia EF

To kolejny przykład doskonałości linii EF.Model ten, idealnie cieszy komfortowym chłodem a elegancką linią uzupełnia każde wnętrze.

Case studyModel MSZ EF42VES (silver)

Model MSZ EF42VES (silver) jest niezbyt często montowany i budzi dużo pytań. Dedykujemy, do nowoczesnych, niestandardowych aranżacji wnętrz. Swoim matowym kolorem i smukłą linia podkreśli charakter pomieszczenia.Linia Silver mimo początkowych wątpliwości, z powodzeniem przekonuje wielu niezdecydowanych a z modułem WIFI staje się jeszcze bardziej funkcjonalna.

Case studyNie ma rzeczy niemożliwych

Nie ma rzeczy niemożliwych, każdy parownik można ukryć. Nasze foty, to doskonały przykład spectrum możliwości technicznych i aranżacyjnych Klimatyzatorów Mitsubishi Electric.

Case studyNie zawsze tak samo..:-)

Gdy na balkonie brakuje miejsca technologicznego? co to znaczy? Urządzenie powinno otrzymać i wyrzucić przewidzianą przez producenta ilość powietrza dla określonej wydajności, tzn. że agregat powinien być odsłonięty z każdej strony. Ale nie zawsze jest to możliwe, dlatego poniżej prezencja jak ustawić bezpiecznie agregat by pracował optymalnie na bardzo wąskim balkonie (np. 60cm).Montowany zestaw: MSZ-SF25VE, MITSUBISHI ELECTRIC nikomu nie będzie przeszkadzał w wydajnej pracy.Dla tych co maja wątpliwości zapraszam do kontaktu; kom: +48 509 499 464.

Case studyWizyta w Fabryce Mitsubishi w MANISA

28 września 2018 miałem przyjemność zobaczyć nową fabrykę Mitsubishi Electric. Tym razem w MANISA, Turcja.Zdolność produkcyjna to: 500 000 zestawów ( kompletów: urządzenie wewnętrzne i urządzenie zewnętrzne ) rocznie . Fabryka MANISA Mitsubishi Electric to 40 000 mkw podłóg biur, hal produkcyjnych i magazynów.Obecnie produkowany jest tylko zestaw domowej klimatyzacji MSZ-AP/MUZ-AP którym powinien na obecna chwile zabezpieczyć i uzupełnić potrzeby rynku europejskiego w segmencie RAC HOME.Hale produkcyjne, magazyny to nierozerwalny łańcuch powiązanych automatów działających na doskonałych bezpiecznych procesach produkcyjnych IOT, ale jak zawsze na sztywno zależnych od japońskiej filozofii KAIZEN i Just in Time.Na marginesie: myślałem ze budowa fabryki w Turcji , w tej egzotycznej krainie i przy zatrudnieniu tamtejszej populacji obniża jakość produkcji.Jednak nie. Sam widok pracujących, wdrożonych systemów operacyjnych Mitsubishi Electric (Guided Operator Solution) skracających czas montażu od momentu poboru komponentu do samej fazy testu urządzenia helem, udowodnił mi jak bardzo się myliłem.

Case studyOd najmniej, do najbardziej zasobnego portfela

2018-05-05. 10:55A Upalne dni coraz bliżej,mnożymy coraz więcej pytań mimo niesprzyjającej aury pogodowej w ten sposób chcemy przygotować się, jak najlepiej do uciążliwych upałów. Dlatego wychodząc na przeciw, w wielkim skrócie zaprezentuje cały rynek klimatyzacji RAC Home ale, tylko na przykładzie modeli Mitsubishi Electric. Rozpocznę od:Klimatyzatory LN Diamont. MY 2018Sprzedawane w 4 kolorach , przepiękny błyszczący odcień czerwieni, głęboka niepowtarzalna czerń, perłowy i biały. Pracuje jak mały komputer obserwujący właściciela, jego ruch i sposób zachowania, by w konsekwencji dostarczyć mu to co najlepsze, czyli przefiltrowane powietrze , bez bakterii, bez wirusów, bez alergenów do miejsca w którym się znajduje w danej chwili. Klimatyzator jest najwyższej klasy energooszczędny najcichszy na rynku, o niespotykanej kulturze pracy. Posiada Wifi.Klimatyzacja DELUX FH, elegancki w kolorze BiałymKlimatyzator dla wymagających Posiada oczyszczacz powietrza jest energooszczędny i fizycznie niesłyszalny. Dedykowany nie tylko dla chłodzenia ale także do ogrzewania dużych pomieszczeń i domów. Sprawdza się zimą w bardzo niskich temperaturach.Klimatyzatory PREMIUM EFTo linia klimatyzatorów w 3 kolorach czarny , srebrny i biały, chętnie wybierany przez projektantów wnętrz. Stosowany w projektach o nietypowej aranżacji. Jest sprawdzony, wydajny i bardzo cichy, energooszczędny. Wąziutki tylko 19 cm.Klimatyzacja COMPACT AP, MY 2018To najlepszy w swoje klasie, kompaktowy klimatyzator na rynku. Producent wyposażył go w dobre filtry, zmniejszył do wymiarów 73x16x25 (przy wydajności 1,5-2 kW). Przy tych wymiarach ze swoją smukłą nowoczesna i elegancką obudową zmieści się wszędzie. Doskonale komponuje się w każdym wnętrzu pozostając niewidzialnymi niesłyszalnym. Stanowi doskonała relacje jakości do ceny. Możliwość Wifi. Szczególnie polecamy.Klimatyzator Model HR, MY 2019To najprostszy o tradycyjnych obłych kształtach. Dla niewymagających: cichy, wyzwala poczucie ekonomicznego komfortu.KONSOLA (przypodłogowa)Swoim kształtem daje możliwość montażu wszędzie tam gdzie tradycyjny „naścieniak” montażowo, nie daje rady, np. poddasze o dużych skosach.Pozostał już tylko do omówienia system MULTI SplittRozważających to rozwiązanie zapraszamy do osobistego kontaktu ze względu na złożoność tematyczną i technologiczną oraz wielorakie możliwości zastosowań.Nie umniejszamy konkurencji, ale z powyższej dywersyfikacji półek produktowych Mitsubishi Electric jednoznacznie widać że producent zadbał o każdego klienta. Klienta od najmniej do najbardziej zasobnego portfela.

Case studyKupuj z gwarancją zapewnienia 100% jakości

Klimatyzator musi być cichy, bezawaryjny, wydajny i powinien oczyszczać powietrze.Doskonałym przykładem jest montaż wykonany w roku 2007. Urządzenia serwisowane corocznie, zapewniając tym samym bezawaryjną prace i o komfort naszej Starszej Pani. Jonizator powietrza, doskonały system filtracji , pełne sterowanie automatyczne pilotem są funkcją preferencji klienta. Nasz klient nie wyobraża sobie już innej klimatyzacji niż Mitsubishi Electric.Prezentowany Mitsubishi Electric model FA (multi 2/1) z 2007 roku to odpowiednik dzisiejszego FH z segmentu Delux.11 lat nieprzerwanej pracy, jest doskonałym przykładem zapewnienia 100% Jakości a dbałość producenta o szczegóły w komponentach, dynamiczny rozwój w wyposażeniu i design, nowe opcje przebadanych i atestowanych filtrów, to odpowiedz na potrzeby klienta Premium.

Case studyOstatni z rodu HJ-tów opuścił nas

Montując, z sentymentem wspominałem jego mocne, dobre i te słabsze strony charakteru. Ogólnie dał się poznać jako twarda, silna ale czasem nieprzewidywalna sztuka pracująca zawsze pełną parą na MAX.- Cóż nadszedł czas rozłąki... Odwiedzał Cię będę czasem, konserwując – myślę.A wracając do rzeczywistości. Młodszym bratem Hajota jest "DM". Producent wyposażył go w system filtrów i dał możliwość podłączenia modułu Wifi. Ale postawił przed nim dużo wyższa poprzeczkę.Jak do tej pory DIEM swobodnie ja przeskakuje pozostawiając widoczny zapas rezerwy. A już rok na rynku za nami. Wszystko wskazuje na to, ze jest lepszy od starszego Brata Hajota.Foty : MÓJ OSTATNI HAJOT :-(

Case study10 lat z Diamentem

10 lat z Diamentem to nowe spojrzenie, nowe wyzwanie i Nowy Udoskonalony Projekt Sprzedaży. Program Razem od 10 Lat jest kontynuacją Projektu Najlepszej Relacji Jakości do Ceny ale w nowym innym wymiarze. Jest programem zbudowanym i dostosowanym do nowych przepisów FGAZ. Razem od 10 Lat to ochrona, pewność zakupów i zaufanie.

Case studyPompki skroplin - dla klimatyzacji Mitsubishi Electric

Klimatyzacja Warszawa - Mitsubishi ElectricA co w przypadku jeżeli nie ma możliwości odprowadzenia grawitacyjnego kondensatu?Odpowiedź jest jedna. Należy zastosować odpowiednią pompkę skroplin. Co to znaczy? (Skrót myślowy:) Taka, która „wypompuje” odpowiednią ilość skroplin z klimatyzatora Mitsubishi Electric na odpowiednią wysokość i na potrzebną nam długość wężyka. Mniejsze pompki zmieśćmy swobodnie w urządzeniu wewnętrznym, a dla większych budujemy bufor najlepiej z okienkiem rewizyjnym. Poniżej fotki z projektu montażu klimatyzacji Mitsubishi Electric model MSZ-AP25VG.

Case studyPrezentowane urządzenia wykorzystują technologie VRF

Prezentowane urządzenia wykorzystują technologie VRF ( zmienny przepływ czynnika), która jest dedykowana do budynków typu hotele, biurowce. System VRF charakteryzuje się długimi trasami instalacji do 1000 mb. oraz różnicami poziomów pomiędzy jednostkami wewnętrznymi, a zewnętrzną do 50m. Jednostka zewnętrzna posiada możliwość obniżania poziomu głośności w zależności od pory dnia.W porze nocnej jednostka zewnętrzna może obniżyć swoją głośność o 14,5 dB. Urządzenia VRF wyposażone są również w możliwość późniejszego rozbudowania o dodatkową automatykę bez ingerencji w instalacje, która będzie zarządzać urządzeniami wewnętrznymi z jednego miejsca. Ma także możliwość analizy zużycia energii przez poszczególne jednostki, co przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.Dziękuję Mitsubishi Electric za doskonałe wparcie techniczno – handlowe.

Case studyWiekowy budynek, konserwator zabytków, i co dalej?

W nietuzinkowej sytuacji znalazł się nasz klient. Model AP Mitsubishi Electric wybrany, ale brak zgody na montaż. Dlaczego? Odpowiedz prosta: Budynek powojenny nad którym czuwa Konserwator Zabytów, brak balkonu a elewacja po remoncie i konserwacji. Ale, nie ma rzeczy, nie możliwych. Stare budynki z lat powojennych w Warszawie charakteryzowały, ornamenty rożnego typu, ozdoby czy dekory wokół otworów okiennych. Wykorzystując sztukę zdobnictwa budynku, otrzymaliśmy montaż agregatu, na parapecie o szerokości prawie, 50 cm. I po sprawie. Jedyny problem to stojący agregat w świetle okna. Ale czego nie robi się dla komfortu.

Case studyZasady zakupu klimatyzatora

Jako właściciel Warszawskiej Klimatyzacyjnej firmy MARTYN-EX z długoletnim doświadczeniem mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że cena w przypadku wyboru Klimatyzacji nie jest najważniejsza. Nie należy kierować się ceną. Cały czas testuje i przetestowałem kilkadziesiąt urządzeń i wykonałem ponad 1001 profesjonalnych instalacji Klimatyzacji by potwierdzić postawioną tezę.Niestety, większość klientów sugeruje się ceną, co jest błędne, najważniejszym czynnikiem przy wyborze klimatyzatora jest technologia i co za tym idzie, jakość i wydajność. Im bardziej jest zaawansowana technologicznie klimatyzacja tym otrzymujemy lepszą jakość i tym samym energooszczędność oraz oszczędność eksploatacyjną.Urządzenia, których celem było schłodzenie popularnego M2, czyli pomieszczeń średnio do 50 m kW w roku 2000 było nie tyle, co kosztowne w zakupie, ale bardzo drogie w eksploatacji w związku z czym z klimatyzatorów korzystali ludzie zamożni. Obecnie koszt zakupu najprostszego, bardzo dobrego i energooszczędnego klimatyzatora do takiej powierzchni to wydatek rzędu 5000 zł, a koszty eksploatacji są nieporównywalnie niższe w stosunku do wymienionych wcześniej urządzeń z ubiegłych lat. Mówimy o klimatyzacji A+++, zgodnych z dyrektywą UE. Czyli warto ponieść inwestycyjny koszt, by otrzymywać „długoletni bezawaryjny zwrot.”Na podstawie własnych obserwacji, testowanych i wymienianych urządzeń, twierdzę z pełną odpowiedzialnością, że koszt używania klimatyzatora w upalne dni jest bardzo niski i będzie coraz niższy. Wszystkie te czynniki powodują, że klimatyzacja dzisiaj jest standardem.Podsumowując:Wybierając klimatyzacje, nie oszczędzaj na cenie. Kupuj nie chińską, a silną oraz mocną markę, korzystaj z certyfikowanych fabrycznych przedstawicieli, zlecaj montaż z godnie z przepisami FGAZ.Powyższa zasada w 100 % przełoży się na długoletni efekt bezawaryjnej pracy.Robert Krystekfotki poniżej:Serwis Klimatyzacji Mitsubishi Electric, 6 lat w serwerowni. Praca klimatyzacji w ekstremalnych warunkach.

Trzy diamenty Mitsubishi

„Mitsubishi” i słynny znak trzech diamentówNazwa „Mitsubishi” nawiązuje do emblematu z trzema diamentami. „Mitsubishi” to połączenie słów mitsu i hishi. Mitsu oznacza trzy. Hishi oznacza kasztan wodny, a Japończycy od dawna używają tego słowa na określenie rombów lub diamentów. Japończycy często zamieniają dźwięk „h” na dźwięk „b”, gdy pojawia się on w środku słowa. Dlatego wymawiają kombinację mitsu i hishi jako mitsubishi.

Historia Mitsubishi Electric

Założyciel:Yataro Iwasaki, człowiek o niezwykłych aspiracjach, założył w 1870 r. pierwszą firmę Mitsubishi — było to przedsiębiorstwo żeglugowe. Japonia wychodziła w tamtym czasie z panującej od wieków izolacji feudalnej i starała się dogonić kraje zachodnie pod względem rozwoju. Przedsiębiorstwo pana Yataro rozwijało się błyskawicznie, obejmując różne dziedziny przemysłu wytwórczego i handlu. Wybuch II wojny światowej przyniósł kres integralności firmy Mitsubishi. Jednak niezależne spółki wywodzące się ze starej firmy Mitsubishi są obecne na rynku do dzisiaj i działają praktycznie w każdym sektorze przemysłu.Yataro Iwasaki pochodził z miasta Kochi na wyspie Shikoku, skąd również pochodził potężny klan rodziny Tosa. Pracując dla klanu, Yataro z wielkim sukcesem zarządzał operacjami handlowymi w Osace. W roku 1870 założył własne przedsiębiorstwo żeglugowe, Tsukumo Shokai, czarterując od swych byłych pracodawców trzy statki parowe. Tak narodziła się firma Mitsubishi.Trzy diamenty:Nazwa firmy zmieniła się najpierw na Mitsukawa Shokai w 1872 r. i dwa lata później na Mitsubishi Shokai. Jako logo firmy Yataro wybrał symbol przedstawiający połączenie trzech liści dębu z herbu klanu Tosa i trzech diamentów nałożonych na siebie z własnego, rodzinnego herbu. Właśnie od tego logo wywodzi się nazwa firmy Mitsubishi, co oznacza „trzy diamenty”.W roku 1874 Yataro dał świadectwo wielkiego patriotyzmu, przekazując statki, które zostały wykorzystane do transportu żołnierzy do Tajwanu. W ramach wdzięczności za swą ofiarność otrzymał od rządu 30 jednostek pływających. W 1875 roku Yataro zmienił nazwę firmy na Mitsubishi Mail Steamship, przejąwszy pracowników i placówki poczty zlikwidowanej przez rząd.Rozwój, upadek, nowa spółka:Firma Mitsubishi Mail Steamship współpracowała z Chinami i Rosją, uzyskując status monopolisty na szlakach międzynarodowych. Jednak w roku 1880 układ polityczny przestał sprzyjać firmie Mitsubishi i ówczesny rząd sfinansował powstanie konkurenta. Wynikła sytuacja prawie doprowadziła do bankructwa obu konkurujących firm.Po interwencji rządu wprowadzono tymczasowy rozejm. Jednak po śmierci Yataro w 1885 r. i przejęciu firmy przez jego brata Yanosuke bezprecedensowa walka obu firm ponownie przybrała na sile. Spór został zakończony w 1885 r. po arbitrażu rządowym, co doprowadziło do połączenia obu firm i utworzenia spółki Nippon Yusen, obecnie NYK Line.Nowe gałęzie przemysłu:W miarę nasilania się konkurencji na morzu firma Mitsubishi rozrastała się na stałym lądzie. Zakupiono kopalnię miedzi Yoshioka w Akita i kopalnię węgla Takashima w Nagasaki. W 1884 r. wydzierżawiono od rządu stocznię w Nagasaki, w której później powstał pierwszy wyprodukowany w Japonii stalowy statek parowy.Pod autorytarnymi rządami Yanosuke Iwasakiego firma Mitsubishi stale się rozrastała i przejmowała nowe gałęzie przemysłu. Yanosuke zakupił więcej kopalń, aby zapewnić surowce dla firmy Mitsubishi i rozwijającego się przemysłu w Japonii. Usunął on również z nazwy firmy wyrażenie „Steamship”. A w 1890 r. Yanosuke zapłacił milion dolarów za teren bagienny o powierzchni 80 akrów tuż obok Pałacu Cesarskiego. Wyśmiewana w owym czasie inwestycja jest teraz warta miliardy dolarów.Hisaya, syn Yataro, objął stanowisko prezesa w 1893 r. Ten absolwent Uniwersytetu Pensylwanii przywrócił świetność firmie Mitsubishi, rozszerzając jej działalność na coraz to nowe branże. Założył oddziały bankowe, inwestował w nieruchomości, marketing i zarządzanie, jak również w przemysł wydobywczy i stoczniowy.Niektóre z jego prywatnych inwestycji należą teraz do spółek Mitsubishi. Zakupił fabrykę papieru w Kobe, obecnie Mitsubishi Paper Mills. Pomagał przy zakładaniu spółki Kirin Brewery. Jego kuzyn, Toshiya, założył firmę Asahi Glass, pierwszą japońską wytwórnię szkła płaskiego walcowanego.Zarządzanie firmą Mitsubishi przeszło dalsze modernizacje po objęciu w 1916 r. stanowiska prezesa przez Koyata, syna Yanosuke. Koyata, absolwent Uniwersytetu Cambridge, utworzył z oddziałów osobne, działające równolegle spółki. Zdobył dominującą pozycję dla firmy Mitsubishi w sektorach maszynowym, sprzętu elektrycznego i chemicznym. Firmy te później przekształciły się w Mitsubishi Heavy Industries — producenta samochodów, samolotów, czołgów i autobusów. Firma Mitsubishi Electric stała się liderem w branży maszyn elektrycznych i urządzeń domowych.Rodzina Iwasaki zrezygnowała częściowo z kontroli nad firmą Mitsubishi przez publiczną emisję akcji centralnej spółki holdingowej. Do zakończenia II wojny światowej zewnętrzni inwestorzy posiadali już ponad połowę akcji spółki.Koyata Iwasaki zachęcał kierownictwo i pracowników firmy, aby wyzbyli się rozwiniętych w czasie wojny postaw ksenofobicznych. Jak przypominał kadrze kierowniczej firmy Mitsubishi zaraz bo wybuchu fali wrogości: „Pośród naszych partnerów biznesowych jest wielu Brytyjczyków i Amerykanów. To nasi przyjaciele, którzy wspólnie z nami podjęli się realizacji projektów i dążą do osiągnięcia tych samych celów. Niech powróci pokój, niech na powrót staną się oni naszymi przyjaciółmi.”Po wojnie alianckie wojska okupacyjne zażądały rozwiązania największych japońskich grup przemysłowych. 30 września 1946 r. centrala firmy Mitsubishi została rozwiązana i wiele spółek grupy Mitsubishi zostało podzielonych na mniejsze przedsiębiorstwa. Część handlową firmy podzielono na 139 spółek. Mitsubishi Heavy Industries przekształciło się w trzy spółki regionalne. Pod naciskiem sił okupacyjnych większość spółek przestało używać nazwy i logo Mitsubishi.Po wybuchu wojny w Korei nastąpiła zmiana polityki okupacyjnej z reorientacją na odbudowę przemysłu i gospodarki. Niektóre spółki zostały zrekonstruowane i ponownie zaczęły używać nazwy i logo Mitsubishi. Zachowały przy tym swoją autonomię. Firmy te, jako oddzielne podmioty, osiągnęły znacznie więcej, niż byłoby to kiedykolwiek możliwe w przypadku spółki skonsolidowanej. Jednocześnie czerpały korzyści z poczucia wspólnoty, wynikającego ze wspólnej historii i kultury korporacyjnej.Tekst udostępniamy dzięki uprzejmości firmy:Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w PolsceLiving Environment SystemsUl. Łopuszańska 38C02-232 Warszawa+48 22 468 27 50www.mitsubishi-les.com/pl

Autoryzacja Mitsubishi Electric

  • 18 lat pracy z DIAMENTEM doskonali nam warsztat pracy i generuje nowe wyzwania. Nasza współpraca oparta jest o udoskonalony Projekt Sprzedaży, który jest kontynuacją Projektu Najlepszej Relacji Jakości do Ceny, ale w nowym, innym wymiarze.
  • 18 lat pracy z DIAMENTEM to: DOŚWIADCZENIE, PEWNOŚĆ, ZAUFANIE i NAJWYZSZA JAKOŚĆ w RELACJI z KLIENTEM.

Laur

18

lat

Zdrowe otoczenie dla Ciebie i Twojej rodziny
Antyalergiczne systemy neutralizowania alergenów
Ochrona środowiska naturalnego

Mitsubishi Electric