Zdrowe otoczenie dla Ciebie i Twojej rodziny
Antyalergiczne systemy neutralizowania alergenów
Ochrona środowiska naturalnego

2banner_sidebar_martynex-v2.jpg

3banner_sidebar_martynex-v2.jpg

ZASADY ZAKUPU KLIMATYZATORA.

Jako właściciel Warszawskiej Klimatyzacyjnej firmy MARTYN-EX z długoletnim doświadczeniem mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że cena w przypadku wyboru Klimatyzacji nie jest najważniejsza. Nie należy kierować się ceną. Cały czas testuje i przetestowałem kilkadziesiąt urządzeń i wykonałem ponad 1001 profesjonalnych instalacji Klimatyzacji by potwierdzić postawioną tezę.
Niestety, większość klientów sugeruje się ceną, co jest błędne, najważniejszym czynnikiem przy wyborze klimatyzatora jest technologia i co za tym idzie, jakość i wydajność. Im bardziej jest zaawansowana technologicznie klimatyzacja tym otrzymujemy lepszą jakość i tym samym energooszczędność oraz oszczędność eksploatacyjną.
Urządzenia, których celem było schłodzenie popularnego M2, czyli pomieszczeń średnio do 50 m kW w roku 2000 było nie tyle, co kosztowne w zakupie, ale bardzo drogie w eksploatacji w związku z czym z klimatyzatorów korzystali ludzie zamożni. Obecnie koszt zakupu najprostszego, bardzo dobrego i energooszczędnego klimatyzatora do takiej powierzchni to wydatek rzędu 5000 zł, a koszty eksploatacji są nieporównywalnie niższe w stosunku do wymienionych wcześniej urządzeń z ubiegłych lat. Mówimy o klimatyzacji A+++, zgodnych z dyrektywą UE. Czyli warto ponieść inwestycyjny koszt, by otrzymywać „długoletni bezawaryjny zwrot.”
Na podstawie własnych obserwacji, testowanych i wymienianych urządzeń, twierdzę z pełną odpowiedzialnością, że koszt używania klimatyzatora w upalne dni jest bardzo niski i będzie coraz niższy. Wszystkie te czynniki powodują, że klimatyzacja dzisiaj jest standardem.
Podsumowując:
Wybierając klimatyzacje, nie oszczędzaj na cenie. Kupuj nie chińską, a silną oraz mocną markę, korzystaj z certyfikowanych fabrycznych przedstawicieli, zlecaj montaż z godnie z przepisami FGAZ.
Powyższa zasada w 100 % przełoży się na długoletni efekt bezawaryjnej pracy.

Robert Krystek

fotki poniżej:
Serwis Klimatyzacji Mitsubishi Electric, 6 lat w serwerowni. Praca klimatyzacji w ekstremalnych warunkach.