Zdrowe otoczenie dla Ciebie i Twojej rodziny
Antyalergiczne systemy neutralizowania alergenów
Ochrona środowiska naturalnego

2banner_sidebar_martynex-v2.jpg

3banner_sidebar_martynex-v2.jpg

Wizyta w Fabryce Mitsubishi w MANISA

28 wrzesnia 2018 miałem przyjemność zobaczyć nową fabrykę Mitsubishi Electric. Tym razem  w MANISA , Turcja.

Zdolność produkcyjna to: 500 000 zestawów ( kompletów: urządzenie wewnętrzne i urządzenie zewnętrzne   ) rocznie . Fabryka MANISA  Mitsubishi Electric to 40 000 mkw podłóg biur, hal produkcyjnych i magazynów. 

Obecnie produkowany jest tylko zestaw domowej klimatyzacji MSZ-AP/MUZ-AP którym powinien na obecna chwile zabezpieczyć i uzupełnić potrzeby rynku europejskiego w segmencie RAC HOME.

Hale produkcyjne , magazyny to nierozerwalny łańcuch powiązanych automatów działających na doskonałych bezpiecznych procesach produkcyjnych IOT, ale jak zawsze na sztywno zależnych od japońskiej filozofii KAIZEN i Just in Time.

Na marginesie: myślałem ze budowa fabryki w Turcji , w tej egzotycznej krainie i przy zatrudnieniu tamtejszej populacji obniża jakość produkcji.

Jednak nie. Sam widok pracujących, wdrożonych systemów operacyjnych Mitsubishi Electric ( Guided Operator Solution) skracających czas montażu od momentu poboru komponentu do samej fazy testu urzadzenia helem, udowodnił mi  jak bardzo się myliłem.

 

 

Aktualności