Zdrowe otoczenie dla Ciebie i Twojej rodziny
Antyalergiczne systemy neutralizowania alergenów
Ochrona środowiska naturalnego

O Klimatyzacji do Serwerowni w największym skrócie..

Klimatyzacja Warszawa w a serwerownia Mitsubishi Electric

O Klimatyzacji do Serwerowni w największym skrócie..

Serwerownia, tak jak człowiek, potrzebuje chłodu w upalne dni. Z czego to wynika? Człowiek w klimatyzowanym pomieszczeniu pracuje zdrowo i efektywnie. Chronione i chłodzone klimatyzacją Mitsubishi Electric, serwery pracują również efektywnie, wydajnie bez ryzyka awarii lub samoczynnego wyłączenia po przekroczeniu progu krytycznego. Co to znaczy? Zbyt wysoka temperatura w serwerowni uruchamia automatycznie proces wyłączania elementów półprzewodnikowych. A za niska temperatura, niepotrzebne zwiększa zapotrzebowanie na energie elektryczna. A zbyt duże wahania temperatury w długim okresie czasu mogą być przyczyna destabilizacji zaimplementowanych systemów i oprogramowania. My, człowiek w wysokiej temperaturze przestaje funkcjonować.

Dlatego potrzebna jest stabilna temperatura którą dostarczy klimatyzacja precyzyjna, precyzyjnie ustawiona. Klimatyzacja Mitsubishi Electric w Warszawie zbudowana z back-upem. Klimatyzacja niezawodna, skonfigurowana tak z by awaria jednego klimatyzatora uruchamiała back-up. (tzn.: taki sam niezawodny o takiej samej wydajności zestaw klimatyzacji, Mitsubishi Electric w tej samej serwerowni).

Niezawodność i Back-up mamy za sobą , teraz czas na wilgotność i utrzymanie czystości w serwerowni. Te dwa zadania również musimy spełnić. Powietrze w serwerowni nie może być za wilgotne ani za suche. Wilgoć jak powszechnie wiadomo nie jest przyjacielem elektroniki z powietrze zbyt suche będzie generowało duże ilości ładunku elektrostatycznego mogącego tworzyć niepotrzebne przepięcia.

Filtracja i oczyszczanie z kurzu i brudu pomieszczenia technicznego – serwerowni to kolejne zadanie przed klimatyzacją precyzyjną Mitsubishi Electric w Warszawie. A skąd tyle brudu.?

Często pomieszczenia na serwerownie są w takim miejscu, że każde otwarcie drzwi wtłacza do serwerowni dużo niewidzialnego brudu. Serwerownie, to często pomieszczenia wykorzystywane także do innych celów np. magazynek na sprzęt i oprogramowanie IT.

Podstawowym wyzwaniem dla klimatyzacji precyzyjnej jest utrzymanie odpowiednich warunków pracy serwerów w bardzo długim okresie czasu dlatego dobranie doskonałych i bezawaryjnych i bezpiecznych urządzeń to postawa. 

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.