Zdrowe otoczenie dla Ciebie i Twojej rodziny
Antyalergiczne systemy neutralizowania alergenów
Ochrona środowiska naturalnego

upload/tarcza_5_lat_gwarancji_box.png

1banner_sidebar_martynex-v2.jpg

2banner_sidebar_martynex-v2.jpg

3banner_sidebar_martynex-v2.jpg

Mr Slim klimatyzatory kasetonowe PLA-(Z)RP

Klimatyzacja kasetonowa Mitsubishi Electric seria PLA-(Z)RP

To 4-stronna kaseta, która oferuje aż 72 kombinacje nawiewu i jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń o wysokości powyżej 4m.

Mitsubishi Electric oferuje tu dwa typoszeregi klimatyzatorów kasetonowych - PLA-ZRP (deluxe zapewniające dodatkową energooszczędność w porównaniu do standardowych urządzeń) oraz PLA-RP (standardowe urządzenia). Typoszereg urządzeń „deluxe” (PLA-ZRP 35-140BA) rożni się od standardowych jednostek PLA-RP wysokimi współczynnikami efektywności energetycznej, gwarantując przy tym dodatkową oszczędność energii i znacznie wpływając na redukcję kosztów eksploatacji.

Szeroki nawiew

plaszeroki_nawiew.jpgKształt wylotu powietrza kasety umożliwia dotarcie nawiewanego powietrza w dalsze miejsca pomieszczenia oraz wpływa na zmniejszenie prędkości wentylatora o 20%. Zapewnia też szeroki strumień łagodnie schłodzonego powietrza.

Powietrze rozprowadzane bez przeciągów

Tryb nawiewu powietrza w poziomie, które rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, ogranicza bezpośredni nawiew zimnego bądź ciepłego powietrza na osoby przebywające w pomieszczeniu. Zapobiega  także odczuciu dyskomfortu spowodowanego przeciągami.

Prędkość wentylatora

Prędkość wentylatora jednostki wewnętrznej jest automatycznie dostosowywana do warunków  panujących w pomieszczeniu w danym momencie.

Funkcja pracy rotacyjnej, Back-Up i kaskady

Niejednokrotnie jednoczesna praca kilku jednostek nie jest wymagana, dlatego funkcja pracy rotacyjnej pozwala na naprzemienne załączanie poszczególnych jednostek za pomocą przełącznika. W takim przypadku czas pracy jest równomiernie rozkładany na poszczególne jednostki. Dla danej funkcji nie są wymagane żadne akcesoria, jedynie podłączenie jednostek pod sterownik PAR-31MAA.
Jednostki pracują rotacyjnie (naprzemiennie) w określonych odstępach czasowych od 1 do 28 dni, zaś w przypadku awarii jednej z jednostek druga załączy się automatycznie.

Detektor temperatury „i-see sensor”

Działa on w oparciu o analizę promieniowania cieplnego. Aby zapewnić komfortowe warunki w klimatyzowanym pomieszczeniu ważna jest kontrola temperatury przy podłodze, czyli tam, gdzie przebywają użytkownicy klimatyzacji. „i-see sensor” dokonuje pomiaru promieniowania podczerwieni otaczających ścian oraz podłogi w obszarze 360°, a analiza tego pomiaru dostarcza informację o temperaturze mierzonch powierzchni. Gdy sensor nie wykryje obecności osób w pomieszczeniu, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii.

i-see_sensor.jpg

Seria PLA-RP może być sterowana za pomocą pilota bezprzewodowego bądź sterowania przewodowego (opcja).
pla-piloty.jpg

logomelcloud[24].jpgWiFi - do klimatyzacji ME PLA-RP i PLA-ZRP możliwe jest dokupienie interfejsu WiFi i sterowanie całym systemem z dowolnego miejsca na świecie, za pośrednictwem smartfona, tableta, laptopa (opcja). Więcej na www.melcloud.com.

 

 

Sprężarka typu scroll z silnikiem prądu stałego

sprezarka_scroll[2].jpgWyposażona jest ona w „mechanizm odkształcania ramy”, który umożliwia osiowy ruch ramy podtrzymującej ruchomą spiralę sprężarki. System ten znacznie minimalizuje nieszczelności oraz straty w wyniku tarcia elementów, przy jednoczesnym zapewnieniu sprawności sprężarki w całym zakresie prędkości obrotowej.

 

Maskownica z funkcją automatycznego opuszczania filtra (opcja)

plaopuszczanie.jpg8 stopniopni opuszczania filtra do 4 m w dół znacznie ułatwia prace serwisowe. Funkcję można obsługiwać za pomocą pilota przewodowego, bądź specjalnego pilota bezprzewodowego.

 

Długa instalacja

Długie instalacje chłodnicze pozwalają na dopasowanie instalacji do potrzeb klienta i wymogów technicznych.

Multi (jednoczesna praca wielu jednostek)

Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć maksymalnie 4 jednostki wewnętrzne, jednakże wszystkie jednostki wewnętrzne muszą pracować z tymi samymi ustawieniami.

POBIERZ KARTĘ KATALOGOWĄ KASETONOWE 4-STRONNE PLA-ZM i PLA-M

karta_mitsubishi_electric_ef_2014[1].png

Co zyskujesz?

a1.png a2.png a3.png a4.png a5.png